"/load/" >Download
Acasa FORUM Evidenta Redirecte Download Foto Photoshop
Cautarea Rapida
Forma Intrarii



Meniul Site-ului

Mini-Chat
200

Sondaje
Noteaza site-ul meu
Total răspunsuri: 63

Statistica

Principala | Inregistrare | Intrare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Cautare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Forumul Infinity War » Tutorials » Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet - *Update (Tutorial pentru cei care au routere !)
Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet - *Update
INFINITYData: Vineri, 01.07.2011, 18:52 | Mesaj # 1
Generalisim
Grup: Администраторы
Mesaje: 200
Premii: 2
Reputaţie: 9
Status: Offline
Tutorial pentru cei care au routere !
Eu am un D-Link DI-524

Deci sa incepem :

1. De ce nu apare serverul la internet ?

Pai..... Routerele genereaza un IP INTERN ( 192.... ) se mai spune si IP FALS ! Dar in acelasi moment aveti si un IP EXTERN ( 89.... ) acesta fiind cel ADEVARAT ! Atunci cand faceti un server de cs , avand IP FLAS , Nu apare la internet si nici la favorite !

2. Se poate rezolva aceasta problema ? Cum ?

DA ... aceasta problema se poate rezolva foarte usor !
Pai ... trebui facut PORT FORWATING ( = adica trebui deskise porturile pentru server , adica portul 27015 )

3.Cum fac PORT FORWATING ?

Prima data intram pe internet si ne vom conecta pe IP ROUTERULUI :

Urmatorul pas este sa accesam ADVANCED si intram la VIRTUAL SERVER !
Acum trebui sa completam campurile de mai jos !
Ele trebuie completate astfel :

LA Name ---> HLDS
LA Private IP ---> IP tau de la PC
LA Protocol Type ---> UDP
LA Private Port ---> 27015
LA Public Port ----> 27015
LA Schedule ----> Always

Si dupa ce ai facut trebuiele de mai sus apesi APPLY !
Acuma , am terminat oficial cu PORT FORWATING !

4. GATA ? Am terminat ?

NU ! Nu am terminat inca ! Acuma trebui sa facem ca IP EXTERN ( 89..... ) sa fie vizibil !
Asa ca intram la ADVANCED si accesam DMZ ( = adica Demilitarized Zone , mai bine spus lasa un singur PC la LAN si da voie la celalalt sa fie VIZIBIL si ACCESIBIL pe internet )

Apasam APPLY !

GATA am terminat cu setarile la ROUTER ! Acuma trebuie creat serverul de cs ---> http://extreamcs.com/forum/viewtopic.php?f=38&t=50049 si gata !

-=*UPDATE*=-
Findca am observat ca majoritatea aveti diferite modele de router la care doriti sa faceti port forwating , intrati pe ACEST SITE , unde , mai jos , va alegeti modelul de router pe care il aveti , dupa care selectati tipul de server , de preferat , alegeti Half Life 2 Steam Serve , dupa care va fi afisat un mic tutorial in engleza care va va ajuta sa faceti port forwating !

Deoarece in tutorialul de instalare a serverului de cs , este inclus si Dproto 0.3.7 , nu mai este nevoie de alte PACHURI pentru protocol 47-48 !

----------------------------------------

--> Acest tutorial nu este facut de mine ! guitar


Sunt Cu ochii pe Voi !
 
Forum » Forumul Infinity War » Tutorials » Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet - *Update (Tutorial pentru cei care au routere !)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Găzduire site gratuită — uCoz